Świąteczne dekoracje wykonywane metodami decoupage

Dekoracje są najpowszechniejsze podczas dwóch głównych świąt religijnych w Polsce – Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Oczywiście okazjonalnie, można dekorować i ozdabiać dom, czy ogólnie otoczenie, w jakim się znajdujemy podczas takich świat jak: Halloween (Dzień Wszystkich Świętych), dzień kobiet czy urodziny lub imieniny. Do dekorowania bardzo dobrze nadają się różnego rodzaju ozdoby wykonane za pomocą różnych technik decoupage.

Wielkanoc i Boże Narodzenie – przestrój swój dom ozdobami decoupage

pisanki wykonane techniką decoupageWielkanoc to święto poprzedzone trwającym 40 dni postem. Jest to czas zadumy, refleksji i wewnętrznego wyciszenia. Może być to także świetna okazja, do znalezienia czasu, na wykonanie ozdób technikami decoupage.

Wielkanocne ozdoby wykonane za pomocą decoupage mogą być bardzo różne. Najpopularniejsze są tak zwane ozdoby kwiatowe. Można wykonywać obrazy czy dekoracje z wykorzystaniem suchych kwiatów, liści, igieł itp. Decoupage daje możliwość zdobienia tymi materiałami gotowych produktów takich jak dzbanki, miski, wazony czy ozdobne pudełka, ale także można tworzyć własne – wymyślone ozdoby. Bardzo ciekawe są wykonywane technikami decoupage różnego rodzaju pejzaże czy obrazy. Nie muszą nawiązywać konkretnie do świąt, ale mogą odnosić się do wiosny, która niejako jest wpisana w okres wielkanocny.

Boże Narodzenie symbolizuje choinka, śnieg, ale przede wszystkim bombki. Tutaj można wykazać się niezwykła wyobraźnią i zastosować przy zdobieniu tychże przedmiotów różnego rodzaju techniki decoupage. Najlepiej jest nabyć bombki jednokolorowe i według własnych pomysłów ozdabiać je metodami decoupage.

Jeśli korzystamy z pomocy instruktora lub nauczyciela decoupage, to na pewno dobierze on nam materiały i akcesoria, które będą pomocne przy zdobieniu bombek. Jeśli nie, to poszukajmy ich w różnego rodzaju sklepach, które coraz częściej mają asortyment przydatny do prac nad technikami decoupage.

Imieniny czy urodziny to świetny okres dla prezentów wykonanych metodą decoupage

Nic tak nie cieszy, jak prezent niepowtarzalny. Jeśli solenizanta zaskoczymy np. ciekawym podarunkiem wykonanym techniką decoupage, to możemy być pewni, że doceni zaangażowanie i pracę, jaką włożymy w tego typu prezent.

Dzięki decoupage, możemy wykonać tematyczny prezent np. zrobić obraz 3D technikami decoupage, porobić ozdobne pudełka lub stworzyć jakąś ciekawą biżuterię ze zdobieniami charakterystycznymi dla decoupage. Możemy też użyć jakiegoś konkretnego przedmiotu i ozdobić go techniką decoupage. Może to być jakiś wazon, dzbanek, kubek czy nawet książka, której okładkę ozdobimy techniką decoupage. Pomysłów może być wiele, ale jeśli nam ich brakuje, warto skorzystać z podpowiedzi instruktorów lub trenerów, na co dzień zajmujących się tematyką decoupage. U tego typu osób, pomysłów na pewno znajdą Państwo bardzo wiele.

Decoupage zawsze wykonujemy własnoręcznie

Profesjonalni trenerzy, instruktorzy czy nauczyciele powinni stanowić kadrę szkolącą decoupage a niewyręczającą w pracy. Jeśli zamierzamy dać komuś prezent wykonany techniką decoupage, to zróbmy go samodzielnie. Kurs decoupage to doskonałe miejsce, gdzie nie tylko znajdziemy fachowca, który pomoże nam w uzyskaniu odpowiednich umiejętności. Warsztaty decoupage to kopalnia pomysłów i miejsce, gdzie można znaleźć wiele inspiracji, które możemy wykorzystać w przyszłości.

Pamiętajmy, że jeśli wykonamy samodzielnie jakąś pracę wybraną techniką decoupage, możemy być pewni, że prezent znajdzie aprobatę u obdarowanego. Decoupage w swoim pięknie, niemal zawsze zaskakuje: pięknem, niepowtarzalnością, ale przede wszystkim ‘samodzielnym wykonaniem’.