Decoupage Żagań

Położony 40 km od granicy z Niemcami i niecałe 100 km od granicy z Czechami, Żagań to miasto od wieków łączące wiele kultur, które na tym terenie od wieków ze sobą obcowały. Żagań w średniowieczu był stolicą samodzielnego księstwa żagańskiego. Wówczas na tym terenie zaczęto rozwijać szkolnictwo, rzemiosło, ale także kulturę i sztukę.

Niewykluczone, że późniejsze lata i wypływ kultury zachodniej sprawił, iż właśnie w Żaganiu mogły się pojawić pierwsze wzmianki o decoupage. Idą tropem regionalnego rzemiosła Pracownia Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ postanowiła zaangażować się w rozwój lokalnej kultury poprzez organizację warsztatów i zajęć z technik zdobnictwa decoupage.

Warsztaty decoupage organizowane w Żaganiu

Płynąca przez Żagań rzeka Bóbr, a także liczne wzniesienia i wzgórza, sprawiły, iż Pracownia Rękodzieła Artystycznego regularnie w Żaganiu organizuje warsztaty i szkolenia z technik decoupage.
Na zajęcia zaproszeni są wszyscy Ci mieszkańcy, którzy chcieliby rozwinąć się artystycznie przy niewielkim wkładzie finansowym.

MegArt organizuje warsztaty decoupage w Żaganiu, na których będą mieli Państwo okazję:

  • zapoznać się z bogatą historią decoupage,
  • poznać możliwości decoupage w życiu codziennym, poprzez chociażby wykształcenie w sobie umiejętności tworzenia przedmiotów codziennego użytku,
  • poznać techniki decoupage poprzez doświadczenia z różnego rodzaju materiałami podczas samych zajęć,
  • ćwiczyć wycinanie, malowanie, klejenie technikami decoupage,
  • pracować na konkretnych materiałach takich jak papier czy drewno. Rozwijać swoje umiejętności manualne, poprzez dogłębne poznanie możliwości decoupage.

Warsztaty decoupage skierowane są do wszystkich grup wiekowych w Żaganiu. Nie ma podziału na młodszych i starszych. Wszyscy przybyli dostaną od firmy MegArt niezbędne materiały do samego uczestnictwa w warsztacie decoupage. Zajęcia decoupage są prowadzone w miłej i kameralnej grupie.

Plan samych warsztatów jak i tematyczność prowadzonych na nich zajęć są bardzo ruchome i w pełni dostosowują się potrzeb samych kursantów. Każde zajęcia są inne. Nie ma mowy o powtarzalności tego, co było. Jeśli jest zagadnienie warte większej uwagi, na kolejnych warsztatach będziemy do niech wracać.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Żagania, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności manualne, oraz tych, którzy pragną wyciszyć się i zrelaksować. Warsztaty i zajęcia decoupage właśnie to gwarantują.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: