Decoupage Wolsztyn

Wolsztyn to niewielka miejscowość położona w zachodniej części województwa wielkopolskiego. To niezwykle urokliwe miasteczko położone jest nad rzeką Dojcą. Działalność człowieka na tym terenie datowana jest na początek X wieku. Wtedy to właśnie najpewniej na terenie obecnego Wolsztyna istniała duża osada, która mogła być centrum handlu, kultury a przede wszystkim miejscem rozwoju lokalnych grup trudniących się praktykami rękodzielnictwa.

Obecnie na terenie Wolsztyna Pracownia Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ przeprowadza systematycznie warsztaty plenerowe z technik decoupage. Tutaj właśnie funkcjonuje niewielka, ale niezwykle prężna grupa pasjonatów tejże formy zdobnictwa, jaką jest decoupage.

‘MegArt’ organizatorem warsztatów z technik decoupage

Dzisiaj, mimo iż Wolsztyn to nieduża miejscowość nie brakuje w niej osób zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach decoupage. Ci z Państwa, którzy nie mieli jeszcze okazji zetknąć się ze sztuką zdobnictwa decoupage informujemy, że na terenie miasta organizowane są zarówno same zajęcia zgłębiające wiedzę i umiejętności decoupage jak i przeprowadzane są warsztaty wyjazdowe, na których mogą się Państwo zapoznać między innymi z:

  • skąd pochodzą konkretne materiały i w jak były używane przy rozwijaniu technik decoupage,
  • tajnikami zdobienia przedmiotów codziennego użytku. Decoupage da Państwo wskazówki, jak z prostych, często nieużywanych przedmiotów wykonać małe dzieła sztuki,
  • poznanie i używanie konkretnych materiałów potrzebnych do wykonywania prac decoupage takich jak szkło, ceramika czy papier,
  • wszelakimi metodami ćwiczeń, które rozwiną Państwa indywidualne techniki decoupage, także umiejętności ‘postarzania lub odmładzania’ różnego typu przedmiotów,
  • praktycznymi zajęciami z wycinania, rysowania czy układania przy wykorzystaniu różnych technik decoupage, na konkretnych przedmiotach bądź tworzywach,
  • specyfiką materiałów, z których wykonuje się zdobienia decoupage.

Dla tych z Państwa, którzy przygodę z decoupage dopiero zaczną informujemy, iż jest to doskonała okazja do przede wszystkim sprawdzenie i rozwinięcia swoich umiejętności w dziedzinie zdobnictwa. Same zajęcia organizujemy w niewielkich, wręcz kameralnych grupach warsztatowych. Nie ma na nich podziału na zdolniejszych i słabszych kursantów. Nie ma też grup wiekowych. Pracujemy na warsztatach decoupage zawsze wspólnie.

Warto też pamiętać, że Pracownia Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ zapewnia unikatowość swoich zajęć. Nie spotkają się także Państwo z sytuacją, gdzie warsztaty lub zajęcia będą powtarzane. Stąd też nasze podejście, aby zapewnić Państwo niepowtarzalność zajęć.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wolsztyna to odwiedzenia organizowanych przez Pracownię Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ warsztatów z technik decoupage.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: