Decoupage Świebodzin

Świebodzin to miasto, które historycznie należało do Dolnego Śląska. Duży wpływ na to miejsce miała też kultura germańska i niemiecka. Miasto było opisywane w wielu dziełach w tym jednym z największych: ‘Ogniem i Mieczem’ Henryka Sienkiewicza. Tam w tomie I pojawia się wzmianka o ‘suknie i szatach świebodzińskich’. Zresztą historycznie Świebodzin od zawsze był związany z tkactwem i ogólnie z rękodzielnictwem. Na te dziedziny wpływ mieli liczni osadnicy głównie z rubieży niemieckich, którzy na tym ziemiach chętnie się osiedlali.

Obecnie w Świebodzinie możemy podziwiać zabytki z różnych epok. Ich niemal pełne zachowanie to efekt nielicznych zniszczeń, jakie miasto doświadczyło w wyniku II wojny światowej. Dlatego w Świebodzinie możemy podziwiać różnego rodzaju zabytkowe domy, kościoły czy całe zespoły architektoniczne. Chyba jednak najbardziej Świebodzin kojarzony jest ze znajdującym się w mieście Pomnikiem Chrystusa Króla, który do 2011r był największym posągiem Chrystusa na świecie.

Wyjątkowa popularność warsztatów decoupage w Świebodzinie

Pracownia Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ od lat współpracuje z lokalną społecznością w celu organizacji zajęć i warsztatów decoupage. Kursy decoupage są tak popularne w Świebodzinie, że obecnie organizujemy je cyklicznie. Dla tych z Państwa, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się ze sztuką zdobienia ręcznego decoupage, bardzo serdecznie polecamy te warsztaty. Na nich dowiedzą się Państwo więcej o:

  • decoupage, jako formie zdobnictwa ręcznego i wykorzystaniu tej techniki przy dekoracji przedmiotów codziennego użytku,
  • tym jak wykonać różnego typu prace technikami decoupage przy użyciu konkretnych materiałów takich jak szkło, drewno, papier czy tworzywa sztuczne,
  • specyfice materiałów, z których wykonuje się zdobienia decoupage. Warsztaty decoupage to okazja do wypracowania swojej uniwersalnej metody zdobienia ręcznego,
  • historii materiałów, ich pochodzeniu i wykorzystaniu ich przy pracach metodami decoupage,
  • samych metodach ćwiczeń, które mają rozwijać umiejętności manualne przy pomocy technik decoupage.
  • sposobach odpowiedniego wycinania, malowania czy układanie z wykorzystaniem technik decoupage.

Warsztaty jak i zajęcia decoupage, które organizujemy w Świebodzinie to doskonała oferta dla tych z Państwa, którzy chcieliby rozwinąć swoje zdolności hobbistyczne w dziedzinie rękodzielnictwa. Na kurysy decoupage zapraszamy absolutnie każdego. Nie ma podziału na kategorie wiekowe oraz na zdolniejszych i słabszych kursantów. Pracujemy w kameralnych grupach, których wspólnym celem jest osiągnięcie pełnej satysfakcji ze zdobienia, jaką daje decoupage. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach i zajęciach decoupage organizowanych przez Pracownię Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: