Decoupage Sulechów

Sulechów to niespełna 17 tyś miejscowość leżąca w centralnej części województwa lubuskiego, wchodząca w skład tak zwanego Lubuskiego Trójmiasta. Jest do forma gminnego stowarzyszenia, do którego oprócz Sulechowa należy także Nowa Sól i Zielona Góra.

Sulechów swoimi tradycjami i historią najbardziej związany jest z Dolnym Śląskiem. Jednak warto tu nadmienić, iż Sulechów to miasto, którego początki sięgają także początków narodu polskiego. To miasto wchodziło w skład państwa, które zakładał Mieszko I.

Sulechów szczególnie rozwinął się XVI i XVII wieku. Wówczas do miasta przybywali rozmaici kupcy i rzemieślnicy, którzy zakładali swoje cechy. Dzięki temu w Sulechowie bardzo wymiernie rozwinął się handel, wyrobnictwo czy rzemiosło. Dużą popularność zyskało tkactwo a także zdobnictwo – również ręczne. Tak właśnie rozpoczęła się w Sulechowie idea popularyzacji rękodzieła artystycznego.

Sulechów miastem partnerskim Pracowni Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’

‘MegArt’ swoją współpracę ze społecznością Sulechowa zawsze wspomina bardzo miło. Wielokrotnie w samym mieście jak i w okolicy udało się organizować warsztaty rękodzieła artystycznego decoupage.

Właśnie decoupage zyskało tu swoją popularność także dzięki popularyzacji samych warsztatów oraz idei zdobienia artystycznego. Obecnie ‘MegArt’ prowadzi warsztaty i zajęcia decoupage w Sulechowie bardzo regularnie. Wiele osób z samego miasta udało się zainteresować rękodzielnictwem artystycznym, jakim jest decoupage.

Na warsztatach decoupage będą mieli Państwo okazję zapoznać się z:

  • różnorodnymi metodami ćwiczeń, które mają rozwijać umiejętności manualne przy pomocy technik decoupage. Będziemy ćwiczyć wycinanie, malowanie czy układanie z wykorzystaniem technik decoupage,
  • historią używanych w decoupage technik i specyfiką materiałów,
  • specyfiką konkretnych materiałów takich jak szkło, plastik, ceramika czy drewno,
  • charakterem materiałów, z których wykonuje się zdobienia decoupage. Każdy warsztat to doskonała okazja do łączenia i szerszego poznania technik decoupage,
  • technikami decoupage. Dzięki zajęciom będą mieli Państwo okazję wypracować własne metody zdobnicze, które przydadzą się podczas zdobień chociażby przedmiotów codziennego użytku,
  • bogatą historią samego decoupage i jej wpływu na poszczególne kultury.

Na same zajęcia jak i warsztaty decoupage zapraszamy absolutnie każdego. Nie ma podziału na grupy wiekowe, oraz na zdolniejszych i słabszych kursantów. Naszym zadaniem, jako Pracowni Rękodzieła Artystycznego jest wykształcenie u Państwa odpowiednich umiejętności zdobniczych, które przydadzą się przy dekorowaniu lub upiększaniu produktów codziennego użytku. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Sulechowa oraz okolicznych miejscowości do wzięcia udziału w warsztatach i zajęciach decoupage, które organizuje Pracownia Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: