Decoupage Słubice

Słubice to miasto tworzące wraz z Frankfurtem nad Odrą transgraniczną aglomerację. Choć historycy spierają się o nazwę miasta – Słubice, to trudno nie dostrzegać w niej związku z średniowiecznymi plemionami Słupian, żyjącymi na tym terenie. Inni w nazwie Słubice, dopatrują się związku ze słowem słup. Zapewne jak to zwykle bywa prawda co do prawidłowego nazewnictwa miasta leży gdzieś po środku.

Obecnie w mieście widać duży wpływ współpracy przygranicznej. Bliskość z naszymi zachodnimi sąsiadami Niemcami, ściśle wiąże się z aktualnym rozwojem miasta. Wiele jest miejsce, gdzie język niemiecki jest tak samo popularny jak język polski. Jednak Słubice słyną  z jednego wyjątkowego miejsca – cmentarza żydowskiego, jednego z najstarszych w Europie. Jego powstanie datuje się na XIII-XIV wiek.

Warsztaty decoupage zawsze w Słubicach

Słubice od zawsze bardzo aktywnie udzielały się w promocję technik decoupage. Dzięki Pracowni Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’, na terenie Słubic odbyło się wiele bardzo interesujących warsztatów i zajęć decoupage. Na nich chętni mogą zapoznać się z:

  • tym jak wykonać różnego typu prace technikami decoupage przy użyciu konkretnych materiałów takich jak szkło, drewno, papier czy tworzywa sztuczne,
  • specyfiką materiałów, z których wykonuje się zdobienia decoupage,
  • zajęcia to także świetna okazja do łączenia i odkrywania na własną rękę tychże tworzyw lub surowców,
  • metodami ćwiczeń, które mają rozwijać umiejętności manualne przy pomocy technik decoupage. Będziemy na zajęciach ćwiczyć wycinanie, malowanie czy układanie z wykorzystaniem technik decoupage,
  • niezwykłą przeszłością decoupage, której początki sięgają czasów wczesno starożytnych,
  • bogatą historią używanych materiałów. Poznają Państwo ich pochodzenie oraz w jakich okolicznościach zaczęły być używane w decoupage.

Warsztaty i zajęcia z technik decoupage prowadzimy na terenie Słubic już od bardzo dawna. Zainteresowanie kursami jest bardzo duże, co dla Pracowni Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ jest dodatkowym wyzwaniem. Staramy się maksymalnie jak to jest możliwe urozmaicać nasze zajęcia i warsztaty decoupage, tak aby przyciągały coraz większe grupy osób zainteresowanych uczestnictwem.

Same zajęcia i warsztaty decoupage są otwarte absolutnie dla każdego. Nie ma na nich podziału na grupy wiekowe, ani na posiadane umiejętności. Tworzymy małe, kameralne zespoły których głównym celem jest rozwijanie swoich pasji dotyczących rękodzieła decoupage. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach z technik rękodzieła artystycznego decoupage organizowanych przez Pracownię Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: