Decoupage Polkowice

Polkowice, to przykład miasta, które systematycznie rozwija się pod bardzo wieloma względami. Miejscowość od samego powstania była silnie związana ze Śląskiem. To tutaj już w czasach średniowiecznych istniała osada targowa. Handel, Polkowice utrzymywały nie tylko z terenami obecnego górnego śląska, ale także z Morawami, Łużycami czy zachodnimi rubieżami Wielkopolski.

Samo miasto najprężniej rozwijało się w okresie ostatnich 60 lat. Uwspółcześnione 40 lat to wzrost liczby ludności o ponad 100%. Duży wpływ na to miał rozwój przemysłu, głównie wydobywczego a także sprzyjające warunki do różnego typu handlu.

Polkowice zawsze aktywne na warsztatach decoupage

Dla Pracowni Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ Polkowice zawsze będą się kojarzyć z niezwykle miłą i otwartą lokalną społecznością, która zawsze chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach i warsztatach decoupage. Same warsztaty decoupage stały się bardzo popularne niemal od samego początku działania ‘MegArt’ na tym terenie. Obecnie zajęcia prowadzimy zarówno w formie warsztatów plenerowych jak i zajęć praktycznych, które mają doskonalić techniki decoupage dla przybyłych na nie kursantów.

Ponadto na samych warsztatach decoupage będą mieli Państwo okazję zapoznać się z:

  • samą historią decoupage i pochodzeniem używanych w niej materiałów. Poznają Państwo szczegóły wkładu decoupage w rozwój kultur w poszczególnych okresach,
  • metodami i technikami decoupage, które mają poprawić Państwa zdolności manualne. Wykonywać na konkretnych zajęciach będziemy różnego typu ćwiczenia zdobień ręcznych,
  • tym jak wykonać różnego typu prace technikami decoupage przy użyciu konkretnych materiałów takich jak szkło, drewno, papier czy tworzywa sztuczne,
  • dzięki decoupage nauczą się Państwo ‘postarzać lub odmładzać’ konkretne przedmioty tak aby w pełni wykorzystać daną specyfikę zdobniczą,
  • na zajęciach będą mieli Państwo okazję łączyć różne techniki decoupage lub wypracowywać swoją własną.

Rozwój decoupage ma swoją historię także w Polkowicach. Tutaj właśnie swoje prace wykonywali najzdolniejsi kursanci warsztatów organizowanych przez Pracownię Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’. Dziś na udział w zajęciach zapraszamy absolutnie każdego. Na warsztatach nie ma podziału ani na grupy wiekowe, ani na zdolniejszych i słabszych uczestników warsztatów.

Same zajęcia prowadzimy w miłej i towarzyskiej atmosferze. Niewielkie, wręcz kameralne grupy zajęciowe, sprawiają, że każdemu kursantowi możemy na warsztatach poświęcić maksimum czasu.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach i zajęciach z technik decoupage organizowanych przez Pracownię Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ na terenie Polkowic.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: