Decoupage Nowa Sól

Małe miejscowości jak Nowa Sól są niezwykle klimatyczne i bardzo urokliwe. Miasto, które przez wieki było ważnym ośrodkiem przemysłu przesiąkło architekturą fabryk, manufaktur, czy warzelni. I choć nazwa Nowa Sól może być nieco myląca gdyż okres solnego rozwoju dla miasta skończył się wraz z wojną trzydziestoletnią, to smak tradycji i bądź, co bądź zamierzchłej historii pozostał już tylko w nazwie.

Dzisiejsza Nowa Sól to przede wszystkim miejsce gdzie każdy znajdzie to, czego w dzisiejszym świecie bez wątpienia brakuje – spokoju. Warsztaty decoupage, które w Nowej Soli odbywają się bardzo regularnie, to doskonała okazja, aby właśnie owym spokojem móc się w pełni cieszyć. Dla większości takie zajęcia decoupage to także doskonała okazja, aby rozwinąć się pod kontem swoich zdolności przede wszystkim manualnych. W końcu decoupage to sztuka zdobnictwa, czyli w swoim założeniu ma pobudzić uwarunkowania każdego z Państwa z dziedzin artystycznych.

 

Zajęcia i warsztaty decoupage dla mieszkańców Nowej Soli

Warsztaty decoupage w Nowej Soli to doskonała okazja, aby każdy z Państwa mógł się sprawdzić, jako potencjalny twórca rękodzieła artystycznego. Na wspomnianych zajęciach dowiedzą się Państwo szerzej między innymi o:

  • historii decoupage, która sięga czasów starożytnych i miała swoje odzwierciedlenie niemal we wszystkich kulturach świata,
  • historii używanych materiałów. Skąd się wzięły? Gdzie i kiedy były używane? Oraz jak dawne metody decoupage można by było wykorzystać w czasach obecnych,
  • metodach ćwiczeń, które mają rozwijać umiejętności manualne przy pomocy technik decoupage. Będziemy na zajęciach ćwiczyć wycinanie, malowanie czy układanie z wykorzystaniem technik decoupage,
  • zasadach poprawnego wykonania różnego typu prace technikami decoupage przy użyciu konkretnych materiałów takich jak szkło, drewno, papier czy tworzywa sztuczne,
  • specyfice materiałów, z których wykonuje się zdobienia decoupage. Zajęcia to także świetna okazja do łączenia i okrywania na własną rękę tychże tworzyw lub surowców. To wszystko ma dać Państwu odpowiedź, jakie materiały są dla Państwa najbardziej optymalne, oraz jaka technika jest dla Państwa najlepsza.

Warsztaty i zajęcia decoupage, które organizuje Pracownia Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ w Nowej Soli to połączenie ćwiczeń praktycznych z elementami zgłębiania wiedzy ze specyfiki konkretnych materiałów, które decoupage wykorzystuje w swoich pracach.

Nie ma dwóch identycznych zajęć decoupage. Na każdym zajmujemy się czymś innym, przez co nie ma możliwości dublowania zdobytej wcześniej wiedzy z technik decoupage. Warsztaty decoupage są otwarte dla wszystkich grup wiekowych. Nie ma też podziału na zdolniejszych i słabszych uczestników kursu. Zachęcamy do skorzystania z możliwości zdobnictwa, jaką daje decoupage. Gwarantujemy satysfakcję i pełne wykorzystanie czasu, jaki zechcą Państwo poświęcić na zgłębienie technik na kursach i warsztatach decoupage organizowanych przez Pracownię Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ w Nowej Soli.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: