Decoupage Międzyrzecz

Międzyrzecz jak sama nazwa wskazuje położony jest między dwiema rzekami: Odrą oraz Paklicą. Jest to jeden z najstarszych ośrodków w Polsce, mogący pochwalić się ponad 1000 letnią historią. Kiedy klarowało się państwo wczesnopiastowskie, w Międzyrzeczu istniał już gród, który był ośrodkiem rozwoju lokalnego handlu, rzemiosła czy rękodzieła. Zresztą Piastowie odegrali w historii miasta bardzo istotną rolę. Dzięki Mieszkowi I powstał a następnie rozwinął się sam gród, który ostatecznie został włączony do Polski, a za panowania Bolesława Chrobrego, do miasta sprowadzili się benedyktyni. Natomiast Kazimierz Wielki wzniósł w miejsce grodu ceglany zamek, którego ruiny możemy podziwiać po dziś dzień.

Uroki okolic Międzyrzecza sprzyjają warsztatom decoupage.

Międzyrzecz i jego okolice posiadają liczne miejsca kultu religijnego takie jak: Sanktuarium Maryjne w Rokitnie, Opactwo oraz Sanktuarium Pierwszych Męczenników. Dzięki tym miejscom, choć i nie tylko, w regionie rozwinęła się turystyka piesza oraz rowerowa.

Nasza Pracownia Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ również bardzo aktywnie udziela się w tym regionie. Prowadzimy w Międzyrzeczu serię cyklicznych zajęć i warsztatów decoupage, które na tym terenie ostatnimi czasy zyskały na popularności. Dzięki warsztatom i zajęciom z technik decoupage, będą mieli Państwo okazję do:

  • dokładnego zapoznania się z decoupage, jako formą zdobień ręcznych,
  • odbycia ćwiczeń, które mają rozwijać umiejętności manualne przy pomocy technik decoupage. Będziemy na zajęciach ćwiczyć wycinanie, malowanie czy układanie z wykorzystaniem technik decoupage,
  • poznania specyfiki materiałów, z których wykonuje się zdobienia decoupage.
  • wykonania różnego typu prace technikami decoupage przy użyciu konkretnych materiałów. Będą mieli Państwo okazję pracować z wykorzystaniem szkła, drewna czy różnego rodzaju tworzyw sztucznych,
  • dowiedzenia się więcej o historii decoupage, oraz jej wpływu na późniejszą historię zdobnictwa w świecie,
  • poznania bogatej historii używanych materiałów. To także okazja aby wykształcić w sobie swoje własne techniki decoupage, które przydadzą się podczas zdobienia przedmiotów codziennego użytku.

Nasze warsztaty i zajęcia z technik decoupage prowadzimy bardzo często w plenerze. Dzięki temu nie tylko możemy bliżej zapoznać się z samą sztuką zdobnictwa decoupage, ale także w pełni oddać piękno regionu Międzyrzecza.

Zajęcia z technik decoupage prowadzimy w niewielkich wręcz kameralnych grupach. Nie ma w nich podziału na zdolniejszych i słabszych kursantów. Proponujemy warsztaty, na których każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki bogatej ofercie programowej i niepowtarzalności zajęć. Ważny jest także fakt, iż na warsztatach nie ma ograniczeń, co do wieku kursantów. Zapraszamy absolutnie każdego. Naszym zadaniem jest rozwinięcie Państwa hobbistycznych pasji związanych z rękodziełem artystycznym, jakim jest decoupage.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: