Decoupage Lubsko

Augusta Wiktoria von Schleswig-Holstein-Sonderburg-Augustenburg to królowa Prus i cesarzowa Niemiec, żona ostatniego władcy Prus i Niemiec Wilhelma II urodzona w Dolzig (obecnie Dłużek) miejscowości w gminie Lubsko. Cesarzowa miała wielką pasję – była nią sztuka. Co prawda nigdy nie zwiedziła Luwru, ale monarchini znała i interesowała się zarówno dziełami sztuki, jak i zbiorami artystycznymi, które w tym muzeum się znajdują. Z zamiłowania była też pasjonatką wszelkiego typu zdobień. Interesowały ją nie tylko przedmioty wykonane przez wielkich mistrzów, ale także potrafiła się pochylić przed prostą i lokalną sztuką.

Czymś takim jest właśnie decoupage, które na pozór wydaje się, czym zupełnie prostym, ale jakże wielkim w swoim artystycznym charakterze. Lubsko, idą śladami swojej wielkiej mieszkanki, również stawia na kulturę i sztukę. Dlatego właśnie Pracownia Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ od lat organizuje w Lubsku warsztaty i zajęcia z technik decoupage.

Warsztaty z technik decoupage w Lubsku

Warsztaty decoupage są szansą dla lokalnej społeczności Lubska rozwinąć się nie tylko pod kontem swoich aspiracji artystycznych. To także doskonała okazja, aby poprzez decoupage uzyskać wewnętrzny spokój oraz harmonię umysłu.

To wszystko dają zajęcia decoupage, na których dodatkowo dowiedzą się Państwo więcej o:

  • historii decoupage, która sięga czasów starożytnych i miała swoje odzwierciedlenie niemal we wszystkich kulturach świata,
  • historię używanych materiałów. Skąd się wzięły? Gdzie i kiedy były używane? Oraz jak dawne metody decoupage można by było wykorzystać w czasach obecnych,
  • specyfice materiałów, z których wykonuje się zdobienia decoupage. Zajęcia to także świetna okazja do łączenia i odkrywania na własną rękę tychże tworzyw lub surowców. To wszystko ma dać Państwu odpowiedź, jakie materiały są dla Państwa najbardziej optymalne, oraz jaka technika jest dla Państwa najlepsza,
  • tym jak wykonać różnego typu prace technikami decoupage przy użyciu konkretnych materiałów takich jak szkło, drewno, papier czy tworzywa sztuczne,
  • metodach ćwiczeń, które mają rozwijać umiejętności manualne przy pomocy technik decoupage. Będziemy na zajęciach ćwiczyć wycinanie, malowanie czy układanie z wykorzystaniem technik decoupage.

Zajęcia i warsztaty plenerowe, które organizujemy od lat w Lubsku, to doskonała okazja, aby każdy z Państwa mógł na własną rękę odkryć w sobie zdolności artystyczne, jakie daje decoupage. Kursy odbywają się w niewielkich, wręcz kameralnych grupach, w których panuje zawsze atmosfera wsparcia i wzajemnej pomocy w rozwijania się poprzez zdobnictwo decoupage.

Nie ma podziału na słabszych i zdolniejszych kursantów. Każdy ma prawo pracować w swoim tempie i starać się wykształcić dla siebie, najbardziej odpowiednie techniki decoupage. Naszym zadaniem, jako Pracowni Rękodzieła Artystycznego, jest stworzenie Państwu możliwie najlepszych warunków do rozwoju nad technikami decoupage. Zapewniamy pełną satysfakcję i możliwie najpełniejsze wykorzystanie Państwa czasu poprzez warsztaty z technik decoupage.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: