Decoupage Lubin

Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi to jedno z najbardziej rozpoznawalnych elementów Lubina. Bez wątpienia kopalnia miedzi odgrywa ważny, może nawet najważniejszy element miasta leżącego na Wysoczyźnie Lubińskiej.

Przekładem z języka niemieckiego nazwy Lubin, spotkamy się z tłumaczeniem ‘miejscowość lubiona, ulubiona’ bądź bardziej złożenie – ‘miejscowość miłości, miła’. Oczywiście tłumaczenie jest wolne, ale można pokusić się o uwagę, iż Lubin sprzyja miłości i ‘lubieniu’. A to znowu sprawia, iż sprzyjać może rozwój – właśnie artystyczny.

Decoupage nie ma dokładnych ram czasowych jeśli chodzi o swoje początki. Ciężko też określić gdzie dokładnie się narodził. Wiele miejsc, jak i dat przyjmuje się w stosunku do decoupage umownie. Nie zmienia to jednak faktu, iż w Lubinie udokumentowane są wpływy człowieka z okresu brązu i żelaza. A to jak wiadomo, są także periody gdzie odnotowywane były pierwsze zdobienia, chociażby elementów codziennego użytku.

 

Decoupage – sztuka zdobienia

Plenerowe warsztaty decoupage w Lubinie są organizowane przez Pracownię Rękodzieła Artystycznego od wielu lat. Są to zajęcia cykliczne, które w regionie zyskuje na popularności. Większość osób podchodzi do zajęć jako do doskonałego uzupełnienia swojego wolnego czasu, poprzez rozwinięcie swoich pasji hobbistycznych.

Ale decoupage oferuje coś więcej. To możliwość zetknięcia się z najczystszą formą artyzmu, sztuką zdobienia, która oprócz rozwoju intelektualnego, pozwala osiągnąć wewnętrzną harmonie i pogodę ducha.

Na warsztatach decoupage w Lubinie będą mieli państwo okazję między innymi:

  • dowiedzieć się więcej o historii decoupage, która sięga czasów starożytnych i miała swoje odzwierciedlenie niemal we wszystkich kulturach świata,
  • poznać szerzej historię używanych materiałów. Skąd się wzięły? Gdzie i kiedy były używane? Oraz jak dawne metody decoupage można by było wykorzystać w czasach obecnych,
  • zapoznać się ze specyfiką materiałów, z których wykonuje się zdobienia decoupage. Zajęcia to także świetna okazja do łączenia i odkrywania na własną rękę tychże tworzyw lub surowców. To wszystko ma dać Państwu odpowiedź, jakie materiały są dla Państwa najbardziej optymalne, oraz jaka technika jest dla Państwa najlepsza,
  • zapoznać się z metodami ćwiczeń, które mają rozwijać umiejętności manualne przy pomocy technik decoupage. Będziemy na zajęciach ćwiczyć wycinanie, malowanie czy układanie z wykorzystaniem technik decoupage,
  • wykonać różnego typu prace technikami decoupage przy użyciu konkretnych materiałów takich jak szkło, drewno, papier czy tworzywa sztuczne. Warsztaty decoupage mają wyzwolić w Państwu podjęcie decyzji, z jakim materiałem pracuje się Państwu najlepiej, oraz jakie formy zdobień dają Państwu największe poczucie satysfakcji.

To wszystko zapewnią bardzo urozmaicone i niezwykle bogate w program własny warsztaty decoupage organizowane przez Pracownię Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’. Serdecznie zapraszamy zarówno mieszkańców Lubina jak i innych okolicznych miejscowości.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: