Decoupage Leszno – warsztaty, zajęcia

Przybycie ewangelików na tereny wielkopolski wiązało się z rozwojem kultury, szkolnictwa czy handlu, ale także rzemiosła, także artystycznego. Do Leszna przybywali liczni osadnicy, którzy krok po kroku rozwijali różnego rodzaju talenty wśród lokalnej społeczności. Dziś po tamtym okresie pozostał przepiękny kościół ewangelicko-augsburski, kościoły rzymskokatolickie oraz przepiękny deptak.

Warsztaty decoupage organizowane przez Pracownię Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ na terenie Leszna mają wyzwolić w Państwu nie tylko talent zdobienia, ale także pomoc w uzyskaniu spokoju i harmonii, który bez wątpienia podczas warsztatów decoupage Państwo uzyskają.

 

Kursy i szkolenia z technik decoupage podczas organizowanych przez ‘MegArt’ warsztatów w Lesznie

Warsztaty wyjazdowe z technik decoupage organizujemy na terenie Leszna niemal od samego początku. Zajęcia zyskują coraz większą popularność, a dla tych, którzy nie mieli okazji w nich uczestniczyć, mamy krótki informator.

Podczas warsztatów decoupage w Lesznie powiedzą się Państwo między innymi o:

  • historii decoupage, która sięga czasów starożytnych i miała swoje odzwierciedlenie niemal we wszystkich kulturach świata,
  • zastosowaniu decoupage w życiu codziennym. Kursy instruktażowe przybliżą zarówno same techniki jak i praktyczne sposoby wykorzystania decoupage w upiększaniu przedmiotów codziennego użytku.
  • historii używanych materiałów. Skąd się wzięły? Gdzie i kiedy były używane? Oraz jak dawne metody decoupage można by było wykorzystać w czasach obecnych,

Oczywiście warsztaty decoupage to nie tylko teoria. ‘MegArt’ oferuje niezwykle bogatą ofertę warsztatową opartą o zajęcia praktyczne z technik decoupage. To na nich będą mieli Państwo okazję:

  • rozwijać się manualnie poprzez wykonywanie ćwiczeń zdobniczych decoupage. Będziemy na zajęciach ćwiczyć wycinanie, malowanie czy układanie z wykorzystaniem technik decoupage,
  • zapoznać się ze specyfiką materiałów, z których wykonuje się zdobienia decoupage. Zajęcia to także świetna okazja do łączenia i okrywania na własną rękę tychże tworzyw lub surowców. To wszystko ma dać Państwu odpowiedź, jakie materiały są dla Państwa najbardziej optymalne, oraz jaka technika jest dla Państwa najlepsza,
  • pracować przy użyciu konkretnych materiałów takich jak szkło, drewno, papier czy tworzywa sztuczne. Warsztaty decoupage mają wyzwolić w Państwu podjęcie decyzji, z jakim materiałem pracuje się Państwu najlepiej, oraz jakie formy zdobień dają Państwu największe poczucie satysfakcji.

Zajęcia jak i same warsztaty w Lesznie odbywają się w kameralnym gronie. Atmosferę opieramy o wartości wzajemnego wsparcia i dążenia do etapowego odkrywania własnych umiejętności. Nie ma podziału na grupy wiekowe, a każdy, kto zechce skorzystać z oferty Pracowni Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ może być pewny, iż odkryje w sobie cząstkę artysty, a także doświadczy na sobie piękna zdobnictwa, jakie daje decoupage.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: