Decoupage Gubin

Początki osady Gubin sięgają wczesnej starożytności. Tutaj założono gród, który wielokrotnie przechodził z rąk do rąk. Żyli to Serbowie łużyccy, Sasi, Germanie aż ostatecznie Polanie. Polska działalność w tym miejscu zaczęła się wraz z początkiem XIII, kiedy lokalny gród został rozbudowany aż do tego stopnia, że w 1235 roku Gubinowi nadano prawa miejskie.

Bardzo duży wpływ na rozwój miasta miała przepływając Nysa Łużycka. Dzięki niej na przestrzeni wielu wieków w mieście handlowano niemal każdym rodzajem towaru. Przez Gubin przechodziły szlaki transportujące zboże, żywy inwentarz, surowce czy gotowe produkty wykonane przez lokalną społeczność. Dzięki rozwojowi na tym terenie handlu bardzo wydajnie podniosła się właśnie ta gałęź gospodarki lokalnej, jaką było rękodzieło.

Gubin – miasto winnic, w których odbywają się warsztaty decoupage

Pracownia Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ od lat na terenie gminy Gubin organizuje warsztaty i zajęcia decoupage. W związku z tym bardzo często wykorzystywane są do tego, zlokalizowane w pobliżu miasta winnice, w których owe warsztaty są przeprowadzane. Na nich będą mieli Państwo okazję dowiedzieć się więcej o:

  • specyfice materiałów, z których wykonuje się zdobienia decoupage. Zajęcia to także świetna okazja do łączenia i odkrywania na własną rękę tychże tworzyw lub surowców. Zajęcia oraz warsztaty mają Państwa zainspirować do znalezienia odpowiedzi dotyczącej: jakie materiały są dla Państwa najbardziej optymalne, oraz jaka technika jest dla Państwa najlepsza, przy zdobieniach decoupage,
  • bogatej historii używanych materiałów. Skąd się wzięły? Gdzie i kiedy były używane? Oraz jak dawne metody decoupage można by było wykorzystać w czasach obecnych,
  • niezwykłej historii decoupage, której początki sięgają okresu starożytności i były rozpowszechniane sukcesywnie na całą Europę,
  • tym jak wykonać różnego typu prace technikami decoupage przy użyciu konkretnych materiałów takich jak szkło, drewno, papier czy tworzywa sztuczne,
  • specyfice ćwiczeń, które mają rozwijać umiejętności manualne przy pomocy technik decoupage. Dzięki temu doszkolą się Państwo na zajęciach z wycinania, malowania czy układania. Oczywiście wszystkie te czynności wykonywać będziemy z wykorzystaniem technik decoupage.

Niezwykle urokliwy charakter lokalnych winnic, a także szeroki wybór miejsc zielonych sprawia, że warsztaty decoupage organizowane w gminie Gubin należą do jednych z najatrakcyjniejszych. Zapraszamy na nie absolutnie każdego, bez względu na wiek. Same zajęcia prowadzimy w niewielkich, kameralnych grupach. Nie ma nich podziału na zdolniejszych czy słabszych kursantów.

Szczególnie zapraszamy tych z Państwa, którzy nie mieli jeszcze do czynienia ze sztuką zdobienia decoupage. Dzięki niej rozwiną Państwo swoje umiejętności artystyczne, a także poszerzą swoją wiedzę z zakresu zdobienia przedmiotów codziennego użytku.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: