Decoupage Gorzów Wielkopolski

Już średniowieczna Europa zachwycała się ówczesnym Landsbergiem, który był przez wiele wieków głównym ośrodkiem kulturowym i artystycznym wschodnich rubieży Brandenburgii. Sam fakt, iż Gorzów Wielkopolski podobnie jak Rzym położony jest na siedmiu wzgórzach każde domniemywać o bliskości tego miasta z kulturą a także artystycznym uduchowieniem tego miejsca.

Warsztaty decoupage organizowane przez Pracownię Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ w Gorzowie Wiekopolskim mają wyzwolić w Państwu nie tylko talent zdobienia, ale także pomoc w uzyskaniu spokoju i harmonii, który bez wątpienia podczas warsztatów decoupage Państwo uzyskają.

Warsztaty decoupage – poznaj szczegóły technik podczas zajęć w Gorzowie Wielkopolskim

Zajęcia, które Państwu organizujemy zarówno z technik jak i metod decoupage są skierowane do wszystkich grup wiekowych w Gorzowie Wielkopolskim. Na nich poznają Państwo:

  • historię decoupage, która sięga czasów starożytnych i miała swoje odzwierciedlenie niemal we wszystkich kulturach świata,
  • historię używanych materiałów. Skąd się wzięły? Gdzie i kiedy były używane? Oraz jak dawne metody decoupage można by było wykorzystać w czasach obecnych,
  • jak stosować decoupage w życiu codziennym? Kursy przybliżą zarówno same techniki jak i praktyczne sposoby wykorzystania decoupage w upiększaniu przedmiotów codziennego użytku.

Teoria na warsztatach decoupage stanowi tylko pewien element całych zajęć. Główna ich część to zajęcia praktyczne, na który będą mogli Państwo:

  • zapoznać się ze specyfiką materiałów, z których wykonuje się zdobienia decoupage. Zajęcia to także świetna okazja do łączenia i okrywania na własną rękę tychże tworzyw lub surowców. To wszystko ma dać Państwu odpowiedź, jakie materiały są dla Państwa najbardziej optymalne, oraz jaka technika jest dla Państwa najlepsza,
  • rozwijać się manualnie poprzez wykonywanie ćwiczeń zdobniczych decoupage. Będziemy na zajęciach ćwiczyć wycinanie, malowanie czy układanie z wykorzystaniem technik decoupage,
  • pracować przy użyciu konkretnych materiałów takich jak szkło, drewno, papier czy tworzywa sztuczne. Warsztaty decoupage mają wyzwolić w Państwu podjęcie decyzji, z jakim materiałem pracuje się Państwu najlepiej, oraz jakie formy zdobień dają Państwu największe poczucie satysfakcji.

Plan samych warsztatów decoupage w Gorzowie Wielkopolskim jak i tematyczność prowadzonych na nich zajęć jest bardzo ruchoma. W pełni dostosowujemy się do potrzeb samych kursantów, gdyż uważamy, że to właśnie pod nich są prowadzone warsztaty decoupage. Nie ma mowy o powtarzalności tego, co było. Jeśli jest zagadnienie warte większej uwagi, na kolejnych warsztatach będziemy do niech wracać. Gorzów Wielkopolski dzięki posiadanym aż 9 parkom miejskim jest świetnym miejscem do organizacji warsztatów plenerowych. Właśnie, dlatego w Gorzowie Wielkopolskim zajęcia decoupage są organizowane wyjątkowo chętnie, a nasi kursanci wracają bogatsi nie tylko o wiedzę z technik decoupage, ale także odkrywają w sobie swoje uniwersalne metody pracy, nad tą metodą zdobnictwa.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: