Decoupage Głogów – zajęcia, techniki

Leżący niemal w całości po lewobrzeżnej stronie Odry Głogów od zawsze stanowił doskonałe miejsce do odpoczynku lub zadumy, która świetnie wpływa na rozwój zmysłów artystycznych.

Głogów jest jednym z najstarszych miast. Tutaj odnaleziono ślady działalności Cesarstwa Rzymskiego, które uważa się za jedne z miejsce gdzie szerzej rozpowszechniono decoupage.

Głogów miejscem warsztatów plenerowych decoupage

Głogów dzięki wyjątkowo urokliwym terenom nadodrzańskim stanowi miejsce niezwykle popularne wśród lokalnych grup artystów także rękodzieła artystycznego. Warsztaty decoupage organizowane przez Pracownię Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ w Głogowie mają wyzwolić w Państwu nie tylko talent zdobienia, ale także pomoc w uzyskaniu spokoju i harmonii, który bez wątpienia podczas warsztatów decoupage Państwo uzyskają.

Zajęcia plenerowe, które zamierzamy w Głogowie przeprowadzić mają być swoistym połączeniem warsztatów teoretycznych z praktycznymi.

Na warsztatach decoupage dowiedzą się Państwo między innymi o:

  • jak stosować decoupage w życiu codziennym? Kursy przybliżą zarówno same techniki jak i praktyczne sposoby wykorzystania decoupage w upiększaniu przedmiotów codziennego użytku.
  • historii decoupage, która sięga czasów starożytnych i miała swoje odzwierciedlenie niemal we wszystkich kulturach świata,
  • historię używanych materiałów. Skąd się wzięły? Gdzie i kiedy były używane? Oraz jak dawne metody decoupage można by było wykorzystać w czasach obecnych,

Taką wiedzę uzyskają Państwo z warsztatów teoretycznych, które będą stanowić uzupełnienie warsztatów praktycznych decoupage. Na nich natomiast zapoznacie się Państwo z:

  • specyfiką materiałów, z których wykonuje się zdobienia decoupage. Zajęcia decoupage to także świetna okazja do łączenia i okrywania na własną rękę tychże tworzyw lub surowców. To wszystko ma dać Państwu odpowiedź, jakie materiały są dla Państwa najbardziej optymalne, oraz jaka technika jest dla Państwa najlepsza,
  • metodami ćwiczeń, które mają rozwijać umiejętności manualne przy pomocy technik decoupage. Będziemy na zajęciach ćwiczyć wycinanie, malowanie czy układanie z wykorzystaniem technik decoupage,
  • pracą przy użyciu konkretnych materiałów takich jak szkło, drewno, papier czy tworzywa sztuczne. Warsztaty decoupage mają wyzwolić w Państwu podjęcie decyzji, z jakim materiałem pracuje się Państwu najlepiej, oraz jakie formy zdobień dają Państwu największe poczucie satysfakcji.

Warsztaty decoupage są bardzo atrakcyjne, jeśli chodzi o sam program. Każde zajęcia są inne, przez co nie ma możliwości, aby powielać zdobywaną wcześniej wiedzę z zakresu technik decoupage. Na każdy warsztat Pracownia Rękodzieła Artystycznego zaprasza osoby z Głogowa w każdym wieku. Nigdy nie jest się za młodym ani za starym, aby zacząć rozwijać się pod kontem poznania technik zdobnictwa na zajęciach decoupage.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty decoupage organizowane na terenie Głogowa.

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: