Decoupage Bolesławiec

Dla większości osób nazwa Bolesławiec kojarzy się przede wszystkim z niepowtarzalną i wyjątkową ceramiką, która robi furorę na całym świecie. Piękne, niebanalne wzory w odcieniach błękitów oraz staranne i rzetelne wykonanie bolesławieckich wyrobów ceramicznych, daje doskonałe świadectwo mieszkańcom tego urokliwego miasteczka.

Jeśli potrafią oni wykonać takie cuda z ceramiki, to z pewnością decoupage także jest sztuką, w której będą oni mogli się również odnaleźć i poświęcić jej swoje zdolności.

Właśnie dlatego Pracownia Rękodzieła Artystycznego ‘MegArt’ organizuje kursy decoupage również w Bolesławcu. Uczestnictwo w takich warsztatach to doskonała okazja, aby podszlifować swoje zdolności rękodzielnicze oraz nauczyć się nowych, wyjątkowych technik zdobnictwa, które można doskonale wykorzystywać na co dzień.

Techniki decoupage pozwalają wyczarować prawdziwe dzieła sztuki rękodzielniczej. Wystarczy posiąść nieco wiedzy i umiejętności, aby można było wcielić się w rolę artysty.

Warsztaty decoupage przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Praktyka z dotychczasowych zajęć pokazuje, że zdobienie przedmiotów z wykorzystaniem tych technik, to zajęcie, które doskonale łączy pokolenia.  Każdy, kto chce zająć się tym niebanalnym kunsztem, powinien pokonać w sobie obawy, że nie posiada wystarczających zdolności manualnych. Decoupage jest tak szeroką dziedziną, że z całą pewnością w jej obrębie coś dla siebie znajdą zarówno osoby będące urodzonymi artystami, jak i te, które do tej pory nie miały do czynienia z tego typu zajęciami.

Każdy nasz kurs kładzie duży nacisk na ćwiczenia praktyczne, jednak nie pomija także aspektów teoretycznych i przydatnych wskazówek, które mogą okazać się niezbędne we właściwej pracy nad zdobieniem przedmiotów.

Kurs decoupage w Bolesławcu, czyli kilka słów o tym, jak nasz instruktor prowadzi warsztaty

Decoupage jest sztuką tak rozbudowaną, że nie jest możliwe przekazanie całej wiedzy o niej w ciągu zaledwie kilku godzin. Właśnie dlatego nasz trener decoupage opracował specjalny program, podzielony na poniżej opisane moduły:

Wprowadzenie – stanowi ciekawą i treściwą opowieść o genezie sztuki decoupage, a także jej rozwoju na świecie.

  • W kolejnej części nauczyciel decoupage zapoznaje uczestników z historią materiałów, jakie na przestrzeni dziejów wykorzystywane były do zdobienia przedmiotów z wykorzystaniem tej techniki. Tu dowiedzieć się można, jak połączyć tradycję z nowoczesnością i w odpowiedni sposób posłużyć się ciekawymi surowcami.
  • W kolejnej części będą mogli Państwo spróbować swoich sił w stworzeniu niebanalnych przedmiotów zdobionych techniką decoupague. Na tym etapie, pod nadzorem doświadczonego instruktora, będą mogli Państwo rozwijać swoje zdolności manualne poprzez zastosowanie różnego rodzaju technik, takich jak wycinanie, przyklejanie gotowych elementów, czy malowanie.
  • Na każdych organizowanych przez nas warsztatach mają Państwo możliwość skorzystania z cennych wskazówek pokazujących jak pracować z różnego rodzaju tworzywami oraz jakie techniki najlepiej wykorzystać do ozdobienia danych przedmiotów.

Nasze kursy decoupage prowadzimy w taki sposób, aby panowała na nich zawsze miła i przyjemna atmosfera sprzyjająca pracy twórczej oraz rozwijaniu swoich zdolności. Każde zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program uwzględniający zarówno potrzeby osób, które sztukę tę znają już bardzo dobrze, jak i tych, którzy chcą się jej dopiero nauczyć.

 

Warszaty decoupage

Warsztaty, kursy oraz szkolenia decoupage organizuję dla osób z województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego m.in.: