Media o mnie

Artykuł w tygodniku Na Temat
(więcej…)

Serwetkowa technika, czyli najtańsza wersja decoupage

Decoupage’ to termin, który wywodzi się z języka francuskiego. Jednak zrobienie rękodzielnicze, w którego skład także wchodzi decoupage wywodzi się najpewniej z bardzo odległych czasów i ciężko byłoby przepisać je właśnie narodowi francuskiemu.

(więcej…)

Świąteczne dekoracje wykonywane metodami decoupage

Dekoracje są najpowszechniejsze podczas dwóch głównych świąt religijnych w Polsce – Bożego Narodzenia i Wielkanocy. (więcej…)

Scrapbooking – metoda zdobnictwa ściśle związana z decoupage

Zdobić można absolutnie wszystko: przedmioty codziennego użytku, meble czy książki lub albumy. (więcej…)

Materiały do zdrobnienia technikami decoupage

Jeśli ktoś chce się zapisać na kurs bądź warsztat decoupage, nie musi się martwić o zdobycie materiałów do samej pracy. Profesjonalne zakłady uczące decoupage zaopatrują swoich kursantów zarówno w niezbędne przedmioty, jak i posiadają własny zasób materiałowy niezbędny do doskonalenia technik. Jednak warto przybliżyć nieco historię oraz możliwości tychże materiałów do wykonywania zdobień metodami decoupage. Są one niezwykle ciekawe. (więcej…)

Decoupage – sztuka zdobienia, a początki Państwa Polskiego

Rękodzieło zdobnicze było obecne podczas rozwoju każdej cywilizacji. W Azji i Afryce tamtejsze cywilizacje i narody hołubiły się wysoce rozwiniętymi technikami zdobienia przedmiotów za pomocą ich malowania. Farbami, były elementy drzewa, kora, mieszanki różnych materiałów a nawet krew. (więcej…)

Biżuteria w decoupage, czyli prosta i tania metoda wykonania osobistych dodatków

Biżuteria, to ten element osobistego dodatku, który wykonywany był od zarania dziejów przez chyba wszystkie cywilizacje świata. Forma, kształt czy rozmiar biżuterii ewoluowały, jednak jej znaczenie zawsze było takie samo – podkreślić lub raczej zaakcentować osobisty i niepowtarzalny wygląd.

Biżuteria wykonywana metodami decoupage jest niepowtarzalna. Gwarantuje to technika, która znajdzie uznanie i szacunek u każdego z nas. Jest nią rękodzieło. (więcej…)

Własna inspiracja czy gotowe pomysły w decoupage?

Zajęcia z rozwijania technik decoupage to świetna okazja do wypełnienia wolnego czasu. Warsztaty mają także pobudzić wyobraźnię oraz rozwinąć zmysł artystyczny. Jednak czy kurs przybliży faktycznie to, czego chcemy się nauczyć? Czy lepiej podjąć własną inicjatywę i indywidualnie uczyć się technik decoupage? W takich sytuacjach lepiej jest skorzystać z profesjonalnych trenerów lub nauczycieli decoupage. A to dlatego, gdyż na pewno na samych zajęciach będzie można nauczyć się z decoupage, tego czego się chce. (więcej…)

Obraz, czyli niezwykle popularna forma w decoupage

Obraz – jest to jedna z najstarszych a zarazem najpopularniejszych form zdobniczych. Obraz można wykonywać bardzo różnymi metodami. Oczywiście nie tak popularne, choć mające swoją wierną grupę sympatyków, są obrazy wykonane technikami decoupage. (więcej…)

Trójwymiarowe prace w decoupage

3D kojarzy nam się z końcówką XX i końcówką XXI wieku. Jednak w decoupage trójwymiarowy obraz był wykorzystywany dużo wcześniej. Jeszcze parę lat temu decoupage nie dawało zbytnio możliwości uzyskiwania takich efektów. Dziś dzięki unowocześnieniu materiałów służących do pracy nad technikami decoupage, zdecydowanie łatwiej wykonać tego typu prace. (więcej…)